{__HM_SYSTEM_PREPEND__}
enlt
Siųsti užklausą
Baltic RAD specialistų pranešimai LOT Draugijos suvažiavime

Baltic RAD specialistų pranešimai LOT Draugijos suvažiavime (2014-05-02)

Balandžio 25-26 dienomis Kaune vyko 12-asis Lietuvos Ortopedų Traumatologų Draugijos suvažiavimas. Tema: „Skubi pagalba ortopedijoje traumatologijoje. Gydymo taktika“. Suvažiavime dalyvavo ir pranešimus skaitė nusipelnę Lietuvos ortopedai, taip pat ir kviestiniai lektoriai iš Vokietijos, Singapūro, Prancūzijos, Skandinavijos šalių.

Suvažiavime įmonės Baltic RAD 3D rekonstrukcijų inžinierė Milda Jokymaitytė perskaitė pranešimą „3D rekonstrukcijų pritaikymas ortopedijoje. Trimačių anatominių modelių tikslumo vertinimas“. Pranešimo tikslas buvo supažindinti su tokios paslaugos galimybe Lietuvoje, apžvelgti atlikto trimatės rekonstrukcijos modelių tikslumo tyrimo rezultatus, bei pateikti siūlymus šios paslaugos pritaikymui Lietuvos ortopedijos srityje – moksliniams medicininiams tyrimams, priešoperaciniam planavimui, individualizuotų operacinių instrumentų ir implantų kūrimui.

Įmonės inžinierius-technologas Ignas Gudas pranešimu "Šlaunikaulio kūno – kaklo kampo ir šio kaulo kanalo atvėrimo taško sąsajų tyrimai" pristatė tyrimo, atlikto bendradarbiaujant su ortopedu traumatologu, rezultatus. Pasitelkiant 3D rekonstrukciją ir atkūrus šlaunikaulio virtualius modelius, buvo atlikti antropometriniai matavimai siekiant išsiaiškinti, kurioje vietoje – “kriaušinėje” ar  “gūbrinėje” duobėje – dažniau atsiveria šlaunikaulio kanalas, ir nuo kokių anatominių ypatybių tai priklauso. Šie rezultatai labai svarbūs tinkamam intramedulinės šlaunikaulio vinies įvedimui lūžio atveju siekiant kuo mažiau pažeisti kitus audinius ir taisyklingai fiksuoti kaulą.

Tikime, kad trimačių anatominių rekonstrukcinių modelių kūrimas atveria naujas galimybes Lietuvos medicinos sričiai, ir skatina veržtis pirmyn siekiant kuo geresnių rezultatų.

Atgal
© 2013 UAB "Baltic RAD" Visos teisės saugomos | prižiūri Sonaro
{__HM_SYSTEM_APPEND__}